Poznańskie koziołki

czwartek, 22 grudnia 2016

Wesołych Świąt!Moi Drodzy, już wkrótce obchodzić będziemy najpiękniejsze i najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Mam nadzieje, że wszyscy odnajdziemy w tych dniach spokój, radość i niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Niech dla nikogo nie zabraknie miejsca przy wigilijnym stole, świąteczne potrawy niech smakują tak, jak nigdy wcześniej, a choinka niech pachnie lasem. Oczywiście, życzę wszystkim, aby pod świątecznym drzewkiem nie zabrakło prezentów od Gwiazdora/św. Mikołaja/Aniołka, itd.  

Mijający rok był szczególny dla „Poznańskich Historii”, ponieważ w maju blog obchodził pięciolecie istnienia, a w czerwcu miałem przyjemność udzielić wywiadu Panu Błażejowi Dąbkowskiemu z „Głosu Wielkopolskiego”, gdzie opowiedziałem o tym, co mnie najbardziej zachwyca i zaskakuje w historii Poznania. W nowy roku oczywiście „Poznańskie Historie” będą działać jak co zawsze. Obiecuję dalej pisać o historii Grodu Przemysła, bo moja lista tematów, którymi warto się zainteresować, obejmuje ponad 50 pozycji i ciągle rośnie. W przyszłym roku obchodzić będziemy 500. rocznicę wystąpienia Marcina Lutra i początków Reformacji, będzie to więc dobra okazja aby napisać kilka teksów o historii Kościołów protestanckich w Poznaniu. Pora też zająć się PeWuKą, napisać więcej tekstów z historii kultury i opowiedzieć o dziejach dzielnic i ulic w stolicy Wielkopolski. Nie zabraknie też tekstów obejmujących pozostałe dziedziny życia dawnego Poznania. Kontynuował będę cykl „Wehikuł czasu” i zaniedbany ostatnio cykl „Kościoły i związki wyznaniowe w Poznaniu” a na „Facebooku” serię „Wielkopolska na weekend”.  

A zatem, aby tradycji stało się zadość, życzę wszystkim Czytelnikom, Sympatykom, Poznaniankom i Poznaniakom, Wielkopolanom i autorom zaprzyjaźnionych blogów Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Do zobaczenia w 2017 roku! 

Sandro Botticelli "Boże Narodzenie". 

4 komentarze:

 1. Wesołych Świąt. Świetny blog, byle tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tobie Macieju również życzymy Wesołych Świąt,a w Nowym Roku - dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!
  Pozdrówka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję wszystkim za życzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...