Poznańskie koziołki

sobota, 28 kwietnia 2018

Kościoły międzywojennego Poznania

A
rchitektura międzywojennego Poznania to z jednej strony fascynacja stylami historyzującymi, głównie barokiem i klasycyzmem, a z drugiej śmiałe eksperymenty z modernizmem. W przypadku budowli sakralnych było jednak inaczej. Architekci pozostali tu wierni tradycji. Czas eksperymentów z nowymi prądami w architekturze sakralnej jeszcze nie nadszedł.

sobota, 21 kwietnia 2018

Zielona dolina Cybiny

C
ybiński Klin Zieleni, ciągnący się od Jeziora Maltańskiego poprzez okolicę Białej Góry, Kobylepole i Antoninek, a kończący się w Swarzędzu, to jedno z ulubionych miejsc spacerowych setek poznaniaków, w tym piszącego te słowa.

piątek, 20 kwietnia 2018

„Chodź, zobacz! Przewodnik po Trakcie Królewsko-Cesarskim dla dzieci” – recenzja

I
stniejące od kilku lat Centrum Turystki Kulturowej TRAKT, realizujące szereg projektów edukacyjno-kulturalnych i historycznych w Poznaniu, co chwilę wzbogaca swą ofertę skierowaną do młodszych i nieco starszych poznaniaków oraz turystów, odwiedzających Poznań. Jedną z ostatnich propozycji CTK TRAKT jest oryginalny przewodnik dla najmłodszych „Chodź, zobacz!”

niedziela, 8 kwietnia 2018

Poznański pułk rumuńskiego króla

P
rzez cały okres międzywojenny Polskę i Rumunię łączył sojusz wojskowy, bardzo dobre stosunki polityczne, a przede wszystkim wspólna granica, która okazała się zbawienna we wrześniu 1939 r. Jednym z licznych gestów przyjaźni ze strony rządu polskiego w stosunku do władz Rumunii, było mianowanie króla Karola II honorowym dowódcą 57. Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...